Bērnu slimnīcā aizvadīta Muzeju nakts

Šogad Bērnu slimnīca atzīmē savu 125. gadadienu. Kā viens no jubilejas svinību pasākumiem, bija arī slimnīcas dalība Muzeju naktī, ļaujot apmeklētājiem ielūkoties telpās, kurās ikdienā iekļūst vien retais. Ekskursijas noritēja nelielās grupās ar iepriekšēju pieteikšanos un gida pavadībā, lai netraucētu slimnīcas ikdienas darbu.

Izveidots: 20.05.2024.
Atjaunots: 20.05.2024.

Muzeju nakts laikā interesenti tika aicināti ceļot cauri laikam - no slimnīcas dibināšanas līdz pat mūsdienām. Ekskursijas sākumā apmeklētājiem stāstījām stāstu par Džeimsu Armitstedu un viņa profila reljefu uz slimnīcas galvenās ēkas. Apmeklētājiem bija iespēja apskatīt arī namu, kurā dzīvojis, strādājis un ārstējies izcilais latviešu dzejnieks Rainis. Ekskursijas laikā tika salīdzināti tīrības standarti dažādos vēstures periodos un skaidrots, kā šie standarti atspoguļojas mirstības statistikā gadu gaitā.

 

Viens no ekskursijas interesantākajiem pieturas punktiem bija vecās kapellas pagrabs, kur apmēram 100 gadus atradies morgs. Savukārt Sterilizācijas dienestā apmeklētāji tika iepazīstināti ar netīro instrumentu "ceļu" uz 99.99% tīrību, demonstrējot slimnīcas augstos higiēnas standartus, kā arī ļaujot aktīvi darboties ar dažādām aktivitātēm. 

 

Ekskursijas noslēgumā viesi apmeklēja atjaunoto Dienas stacionāru, kur bija iespēja uzskatāmi salīdzināt slimnīcas telpas tagad un pirms simts gadiem. Šī unikālā iespēja ļāva apmeklētājiem izprast slimnīcas attīstību un izmaiņas veselības aprūpē vairāk kā gadsimta garumā.

 

Bērnu slimnīca ir lepna par savu bagāto vēsturi un to, ka cauri laikiem turpina nodrošināt augstākā līmeņa aprūpi saviem pacientiem. Dalība Muzeju naktī bija lieliska iespēja atklāt slimnīcas vēsturiskos stāstus un iepazīstināt plašāku sabiedrību ar tās sasniegumiem.

Muzeju nakts Bērnu slimnīcā

galvenā ēka
Bērnu slimnīcas kapella
Raiņa ēka Bērnu slimnīcā
Kapellas pagrabs
Vecais, neizmantotais morgs
Vecās iekārtas
Sterilizācijas dienests
aktivitātes
aktivitātes
Sterilizācijas dienests
Dienas stacionārs
Dienas stacionārs

no 12