Stacionārs
Kā iestāties stacionārā
Plānveida stacionēšanās sākas R1 reģistratūrā, kur jūs sagaidīs un jums palīdzēs klientu apkalpošanas speciālists.
Kas jāņem līdzi? | Līdz nav jāņem līdzi? |
|
|
Ielas drēbes un apavi tiek nodoti vecākiem.
Slimnīcas plāns


Logi/ventilācija
Slimnīcā darbojas ventilācijas sistēma. Lai netraucētu tās darbību, ļoti lūdzam neturēt vaļā logus. Ja ventilācijas sistēma nedarbojas, droši ziņojiet par to Māsu postenī.
Ieteikumi bērna drošībai
Par bērna drošību palātā ir atbildīgi vecāki. Ja nepieciešams uz laiku atstāt palātu, brīdiniet par to medicīnisko personālu.
- Neatstājiet bērnu vienu uz pārtinamā galda, pieaugušo gultā vai bērnu gultiņā ar nolaistām redelēm. Ja bērns atrodas gultā ar pieaugušo, tad malā pie sienas.
- Neturiet bērnam interesantus priekšmetus pie gultas, pēc kuriem viņš varētu mēģināt aizsniegties, īpaši medikamentus, kas jātur bērniem nepieejamā vietā.
- Neturiet rokās vienlaicīgi bērnu un karstu dzērienu. Novietojiet to drošā vietā, kur bērns nevar aizsniegties.
- Krēslus un skapīšus novietojiet drošā attālumā no loga, lai bērns, pakāpjoties uz tiem, nevarētu nokļūt uz palodzes. Neierādiet palodzi kā vietu, kur rotaļāties.
- Dodiet bērnam tikai viņa vecumam atbilstošas rotaļlietas, kas nesatur sīkas detaļas un kuru bateriju nodalījums ir stingri noslēgts.
- Pārliecinies, lai bērnam ir droša gulēšanas vide.
Ko varat satikt nodaļā?
- Klientu apkalpošanas speciālists - reģistrēs medicīnas dokumentus, palīdzēs rast atbildes un jautājumiem, kas neskar ārstniecību.
- Māsas palīgs - izmērīs vitālos rādītājus (spiediens, temperatūra, svars u.c.), pavadīs uz izmeklējumu, nomainīs gultasveļu u.tml.
- Māsa - atnesīs medikamentus, veiks ārsta notiektās procedūras.
- Ārsts - novērtēs veselības stāvokli, vadīs ārstniecības procesu, atbildēs uz jautājumiem.
Darbnespējas lapa
Ja Jums ir nepieciešama Darbnespējas lapa (DNL), lūgums pēc iespējas ātrāk darīt to zināmu ārstējošam ārstam vai klientu apkalpošanas speciālistam. DNL atvērt ar atpakaļejošu datumu nav iespējams!
! Lūgums ņemt vērā, ka DNL tiek izsniegta gadījumā, ja vecāks kopā ar bērnu stacionējies nodaļā.
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapā pieejamā informācija
Slimības pabalstu var saņemt bērna vecāks (arī aizbildnis vai citai persona, kura saskaņā ar bāriņtiesas lēmumu aprūpē bērnu), kurš ir darba ņēmējs vai pašnodarbinātais, ja tas slima bērna kopšanas dēļ nevar ierasties darbā un zaudē algotā darbā vai no saimnieciskās darbības gūstamos ienākumus un, kuram ārsts ir izsniedzis darbnespējas lapu B sakarā ar slima bērna kopšanu mājās vai stacionārā.
Ievērībai! Ja slimības pabalsts ir piešķirts, tad to pabalsta saņēmējs var saņemt tikai tad, ja tā saņemšanas laikā negūst ienākumus , t.sk. autoratlīdzību.
Vienīgais izņēmums ir, ja pašnodarbināta persona ir reģistrējusi Valsts ieņēmumu dienestā saimniecisko darbību, viņa ienākumi mēnesī nesasniedz minimālo algu un pašnodarbinātais pats veic valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas vispārējā režīmā.
Ja kāda objektīva iemesla dēļ slimo bērnu nevar kopt bērna vecāki, ārsts darbnespējas lapu B slima bērna kopšanai var izsniegt arī vecvecākam, pilngadīgajam brālim vai māsai, vecāka laulātajam. Arī šīm personām, ja tās ir nodarbinātas (darba ņēmēji vai pašnodarbināti), ir tiesības saņemt slimības pabalstu.
Darbnespējas lapu B par slima bērna kopšanu ārsts izsniedz no bērna pirmās saslimšanas dienas.
Slimības pabalstu var saņemt, ja tiek kopts slims bērns vecumā līdz 14 gadiem (nav sasniedzis 14 gadu vecumu).
Ja bērnam diagnosticēta smaga saslimšana, tad slimības pabalstu var saņemt, ja tiek kopts bērns vecumā līdz 18 gadiem. Tie ir gadījumi, kad:
- Valsts SIA „Bērnu klīniskās universitātes slimnīca” ārstu konsīlijs, izsniedzot atzinumu, noteicis vecāka nepārtrauktas klātbūtnes nepieciešamību smagas saslimšanas dēļ, kuras rezultātā bērnam nepieciešama ilgstoša ārstēšanās stacionārā ārstniecības iestādē;
- par bērnu ir piešķirts bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsts.
Ārsta konsīlija atzinumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) saņem elektroniskā veidā un šis dokuments, pieprasot slimības pabalstu, vecākam nav jāiesniedz. Tāpat VSAA rīcībā ir informācija par bērnu, par kuru ir piešķirts bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsts.
Garderobe stacionāra pacientu apmeklētājiem
Lūdzam ievērot, ka virsdrēbes ir jāatstāj garderobē, kas atrodas Izmeklējumu mājas pirmajā stāvā (ieejot pa R5 ieeju, ejot pa Centrālo gaiteni līdz 3. gaitenim, iegriežoties redzēdiet garderobi 3. gaiteņa galā) un nodaļā atļauts ienākt tikai maiņas apavos.
Garderobes darba laiks:
- Darba dienās no plks. 7.00 līdz 20.00
- Brīvdienās no plkst. 9.00 līdz 18.00

Ja tiek plānota operācija vai izmeklējums vispārējā narkozē, aicinām iepazīties ar veselapasaule.lv rakstu par anestēziju: https://www.veselapasaule.lv/lv/enciklopedija/arstnieciba-un-rehabilitacija/kirurgiska-operacija/anestezija
Aicinām būt iecietīgiem. Slimnīcā bieži nonāk pacienti, kuriem nekavējoties jāsniedz neatliekamā medicīniskā palīdzība, tādēļ reizēm uz plānoto izmeklējumu vai operāciju var nākties uzgaidīt pat vairākas stundas. Būsim iecietīgi un saprotoši!