Mātes piena saņemšana
Jaundzimušo ideālais uzturs ir mātes piens. Ja mātes pienu uzturā nav iespējams saņemt, labākā alternatīva ir pasterizēts donora mātes piens.
Jaundzimušo ideālais uzturs ir mātes piens. Ja mātes pienu uzturā nav iespējams saņemt, labākā alternatīva ir pasterizēts donora mātes piens.
Jaundzimušo ideālais uzturs ir mātes piens. Ja mātes pienu uzturā nav iespējams saņemt, labākā alternatīva ir pasterizēts donora mātes piens. Mātes piena priekšrocības, salīdzinājumā ar mākslīgo piena maisījumu ir:
- mazāks smagas zarnu iekaisuma slimības risks, kam vairāk pakļauti ir priekšlaikus dzimuši bērni;
- mazāks smagas asins straumes infekcijas risks;
- labāka gremošanas sistēmas darbība;
- bioloģiski aktīvu vielu, kas saistīta ar labāku aizsardzību pret infekcijām un labāku bērna augšanu un attīstību, uzņemšana.
Donoru mātes pienu Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā ārsts var nozīmēt vistrauslākajiem bērniņiem - priekšlaikus dzimušiem ar svaru zem 1500 g, ar īsās zarnas sindromu, ar nekrotiska enterokolīta risku, jaundzimušiem terapeitiskas hipotermijas laikā un bērniem ar dažām iedzimtām sirdskaitēm. Šobrīd mums nav iespējas izsniegt donoru mātes pienu citām ārstniecības iestādēm vai bērniem ārpus stacionāra.
Vai ziedotais mātes piens ir drošs?
Mēs rūpīgi atlasām potenciālās mātes piena donores, pārrunājot to medicīnisko vēsturi un dzīvesveidu, paradumus, izslēdzot no ziedošanas procesa donores, kuru dzīvesveids vai slimības var apdraudēt mūsu pacientus.
Visas donores arī veic asins analīzes, lai izslēgtu bīstamas, ar cilvēka audiem pārnēsājamas slimības – HIV, vīrushepatīts B, vīrushepatīts C, sifiliss, HTLV (cilvēku T-šūnu limfotropais vīruss) – tāpat, kā asins komponentu donori.
Piena uzglabāšana un transportēšana notiek rūpīgā temperatūras kontrolē.
Viens no galvenajiem soļiem piena drošības nodrošināšanā ir pasterizācija. Tajā tiek iznīcinātas visas baktērijas un vīrusi, kas varētu būt pienā. Mēs nosakām baktēriju daudzumu gan pirms, gan pēc pasterizācijas – pēc pasterizācijas piens ir sterils, tas ir, tajā nav nevienas baktērijas.
Ja kādā no piena apstrādes posmiem rodas vismazākās aizdomas par piena nepietiekamu kvalitāti, šis piens tiek utilizēts un pie mazā pacienta nenonāk.
Piekrišana donora mātes pienam.docx