Informācija psihiatriskās rehabilitācijas ambulatorajiem pacientiem
Psihiatriskās rehabilitācijas nodarbību apmeklēšanas kārtība.
Psihiatriskās rehabilitācijas nodarbību apmeklēšanas kārtība.
Izveidots: 10.10.2023.
Atjaunots: 11.12.2023.
Nodarbību apmeklēšanas kārtība
- Ierodoties uz terapijas nodarbībām, bērnam līdzi ir jābūt maiņas apaviem (neatkarīgi no gadalaika vai laika apstākļiem).
- Aizliegts uz nodarbībām ierasties, ja bērnam ir izteiktas elpceļu saslimšanas pazīmes (iesnas, klepus), pretējā gadījumā speciālists ir tiesīgs bērnu nepieņemt.
- Pēc pirmās konsultācijas tālāku terapijas grafiku sastāda speciālists, piedāvājot pieejamos brīvos nodarbību laikus. Grafiku ir iespējams sastādīt visam nodarbību ciklam uzreiz vai pakāpeniski. Ja likumiskais pārstāvis izvēlas uz nākamo nodarbību pierakstīties pēc katras iepriekšējās nodarbības, tad jāņem vērā, ka pieejamie laiki var būt ierobežoti.
- BKUS speciālisti savas kompetences ietvaros, izvērtējot bērna veselības stāvokli un rehabilitācijas potenciālu, ir tiesīgi koriģēt ārsta nozīmēto terapijas kursa apjomu.
- Viens nodarbību kurss atbilst vienam izrakstītam ārsta psihiatra nosūtījumam. Lai saņemtu nākamo terapijas kursu pie speciālista, vecākiem jāsazinās ar reģistratūru pa tālruni 67064901 (darba dienās no 8:00 līdz 16:00) un jāstājas gaidīšanas rindā no jauna ar jaunu ārsta psihiatra nosūtījumu. Ja pacients vēl nepabeidzis iepriekšējo terapijas kursu, saņem jaunu nosūtījumu, tad to izmantot uzreiz pēc pirmā kursa pabeigšanas nav iespējams.
- Gadījumos, kad speciālistam ar pacientu neizveidojas sadarbība un/vai tiek novērota nodarbību laikā agresija no bērna puses pret speciālistu, kā arī mantu un slimnīcas inventāra tieša un apzināta bojāšana, speciālists ir tiesīgs pārtraukt nodarbību ciklu. Starpgadījumi tiek fiksēti pacienta medicīniskajā dokumentācijā.
- Uzsākot nodarbību ciklu pie konkrētā speciālista, speciālistu maiņa netiek veikta.
- Gadījumos, kad pacients vēlas nākamo terapijas kursu apmeklēt pie iepriekšējā terapijas kursā apmeklētā speciālista, likumiskais pārstāvis stājoties atkārtotā rindā reģistratūrā paziņo par vēlamo speciālistu (jāņem vērā, ka šajā gadījumā gaidīšanas rindas ilgums var būt ilgāks).
- Lai brīdinātu par nodarbību kavējumu vai terapijas kursa atsākšanu pēc slimības, pacients vai viņa pārstāvis sazinās ar Bērnu slimnīcas zvanu centru tel. 80708866.
- Par attaisnojošiem kavējuma iemesliem tiek uzskatīta bērna slimība (uzrādot ārsta zīmi) vai ģimenes apstākļi, ja par tiem informēts savlaicīgi, bet ne vēlāk kā līdz tekošās nodarbības dienas plkst.8:30. Šādos gadījumos nodarbību kurss tiek pagarināts.
- Nodarbības kavēšanas gadījumā, speciālists nodarbības ilgumu nepagarina, bet realizē atlikušo nodarbībai paredzēto laiku.
- Speciālistiem NAV pienākums pacientam atgādināt par plānoto nodarbību. Likumiskie pārstāvji ir saņēmuši nodarbību grafiku, par kuru ar speciālistu ir vienojušies. Pirms plānotās nodarbības likumiskie pārstāvji saņem atgādinājuma zvanu no Bērnu slimnīcas, kā arī SMS.
Funkcionālo speciālistu uzdevumi
- Veikt pacienta novērtēšanu un iepazīstināt vecākus ar novērtēšanas rezultātiem;
- Balstoties uz novērtēšanas rezultātiem, kopā ar bērna likumiskajiem pārstāvjiem izvirzīt terapijas mērķus un iepazīstināt ar terapijas plānu mērķu sasniegšanai;
- Pēc katras realizētās nodarbības iepazīstināt likumiskos pārstāvjus ar nodarbībā paveikto;
- Terapijas laikā sniegt likumiskajiem pārstāvjiem atbildes uz neskaidriem jautājumiem, kas saistīti ar bērna terapijas procesu;
- terapijas beigās veikt atkārtotu novērtēšanu un iepazīstināt likumiskos pārstāvjus ar terapijas laikā sasniegtajiem rezultātiem un sniegt turpmākās rekomendācijas;
- Dokumentēt bērna terapijas procesu pacienta medicīniskajā dokumentācijā;
- Vajadzības gadījumā sadarboties un piesaistīt citus ārstniecības procesā iesaistītos speciālistus;
- Ievērot konfidencialitāti.