Bērna māja

Bērna māja ir starptautiski atzīts speciālistu sadarbības modelis (programma), lai nodrošinātu vislabāko atbalstu bērniem, kas cietuši no seksuālas izmantošanas. 

Izveidots: 7.12.2023.
Atjaunots: 31.01.2024.

Kas notiek Bērna mājā?

Bērna mājā vienkopus sanāk kopā dažādi speciālisti (izmeklētājs, mediķis, tiesu eksperts, psihologs, prokurors u.c.), lai vienlaikus uzklausītu bērna stāstu gan izmeklēšanas vajadzībām, gan veiktu tiesu medicīnisko ekspertīzi un pediatra apskati, gan sniegtu atbalstu cietušajam bērnam un nevardarbīgajam tuviniekam. 

Bērna iztaujāšanu veic īpaši apmācīts psihologs vai izmeklētājs, izmantojot zinātniski pamatotas metodes, lai iegūtu kriminālprocesam derīgu liecību, kas tiek ierakstīta audiovizuālā formātā. Audiovizuāls ieraksts ir svarīgs, lai bērnam savs stāsts nebūtu jāstāsta atkārtoti, tādējādi tam izmainoties, kā arī radot risku bērna retraumatizācijai.

Kādos gadījumos bērns nonāk Bērna mājā?

  • ja sociālā dienesta, bāriņtiesas vai bērnu slimnīcas rīcībā nonāk informācija/ sākotnējās aizdomas, ka bērns varētu būtu cietis no seksuālas izmantošanas, kas izpaužas bērna reakcijās un uzvedībā, bet nav konkrētu faktu vai arī aizdomas radušās par situāciju, kurā iesaistīti divi bērni zem kriminālatbildības vecuma.
  • ja ir ierosināts kriminālporocess par vardarbību pret bērnu un ir nepieciešama bērna iztaujāšana/nopratināšana.

Kontaktinformācija

+371 22405299 (darba dienās 9.00-17.00)

bernamaja@bac.gov.lv

 

Ar Bērna māju var sazināties jebkurš speciālists, kas ir noraizējies par bērna seksuālo uzvedību.

Attēls
bērna mājas logo
Attēls
Granta logo