Neatliekamā medicīniskā palīdzība

Neatliekamā medicīniskā palīdzība tiek sniegta Torņakalna novietnē, Vienības gatvē 45. Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļa (NMPON) Torņakalna novietnē strādā 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā.

 

Filiālē "Gaiļezers" netiek sniegta neatliekamā palīdzība!

Izveidots: 16.10.2023.
Atjaunots: 23.07.2024.

Pacienta sākotnējo novērtēšanu veic ārsta palīgs, izvērtējot pacienta veselības stāvokļa smagumu un piešķirot attiecīgo steidzamības kategoriju.

  •  Pacienti, kuriem piešķirta 1. kategorija - SARKANA, nekavējoties tiek nogādāti ārstniecības zonā.
  • Pacientiem, kuriem piešķirta 2. kategorija - ORANŽA, gaidīšanas laiks līdz atkārtotai izvērtēšanai – 15 minūtes.
  •  Pacienti, kuriem piešķirta 3. kategorija - DZELTENA, gaidīšanas laiks līdz atkārtotai izvērtēšanai – 60 minūtes.
  • Pacienti, kuriem piešķirta 4. kategorija- ZAĻA, gaidīšanas laiks līdz atkārtotai izvērtēšanai – 240 minūtes.
  •  Pacienti, kuriem piešķirta 5. kategorija - BALTA, gaidīšanas laiks līdz atkārtotai izvērtēšanai ir neierobežots.

Lūdzam ņemt vērā, ka atsevišķās diennakts stundās Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā epizodiski palielinās pacientu plūsma un var nākties gaidīt rindā.

Ja gaidīšanas laikā bērna veselības stāvoklis pasliktinās, lūdzam nekavējoties vērsties pie ārsta palīga. Informējiet ārsta palīgu, ja bērnam ir alerģiska reakcija pēc medikamentu lietošanas.

Attēls
NMPON

Ārstniecības zona

Nonākot ārstniecības zonā, pacienta aprūpi uzsāk māsa, kura izmēra bērna temperatūru, saskaita elpošanas un sirdsdarbības biežumu. Ja pacientu plūsma ir intensīva, ārsta apskati var nākties gaidīt atkarībā no pacientam piešķirtās steidzamības pakāpes.

 

Atrodoties Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā, atbilstoši bērna veselības stāvoklim, ārsts var nozīmēt izmeklējumus, manipulācijas vai speciālistu konsultācijas.  Atsevišķās situācijās,  ja bērna veselības stāvoklis nav apdraudēts un izmeklējums nav jāveic nekavējoši,  ārsts var rekomendēt veikt nepieciešamos izmeklējumus ambulatori.

 

Bērna uzturēšanās laiks Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā parasti nepārsniedz 24 stundas. Šajā nodaļā bērni atrodas īslaicīgai ārstēšanai un novērošanai. Ja nepieciešama ilgāka novērošana vai ārstēšana, pacients tiek stacionēts kādā no slimnīcas nodaļām.

 

Lai Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā ārsts veiksmīgāk izvērtētu bērna veselības stāvokli, lūgums jau laikus pārdomāt šādus jautājumus:

  • Kad bērns saslima?
  • Kādas ir galvenās sūdzības?
  • Vai bērns ir potēts atbilstoši vecumam?
  • Kādas alerģiskas izpausmes ir novērotas bērnam?
  • Vai ir kāda blakus saslimšana (cukura diabēts, bronhiālā astma, epilepsija, u.c.)?
  • Cik daudz šķidruma bērns uzņēmis pēdējās diennakts laikā?
  • Kad pēdējo reizi bija vēdera izeja un kāda?
  • Kad bija pēdējā urinācija?

Līdz ārsta apskatei lūdzam pacientu nebarot un nedzirdīt, jo ir nepieciešams izvērtēt, vai bērnam nebūs nepieciešama ķirurģiskā iejaukšanās vispārējā anestēzijā.

 

Slimnīca atbalsta vecāku klātbūtni pie bērna, taču, ņemot vērā Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas specifiku un salīdzinoši īso uzturēšanās laiku, vecākiem netiek piedāvāta atsevišķa gulta. Pie bērna slimnīcā var palikt viens no vecākiem, bet ir iespēja vienam otru nomainīt bērna ārstēšanas procesa laikā. Vienlaikus aicinām par to informēt medicīnas personālu.

 

Ņemot vērā salīdzinoši īso uzturēšanās laiku nodaļā, kā arī dažādās saslimšanas, pacientiem netiek nodrošināta ēdināšana. Personāls bērniem piedāvā jogurtu un tēju.

 

Attēls
noderīgi NMC